How much does each meal cost?

Our prices vary depending on which program you select. With V+B, the more you order, the more you save. And delivery is always free!

For our Weekly Subscription, prices start at $11.00 per meal (plant protein) and $12.00 per meal (animal protein) if you order breakfast, lunch + dinner for the entire week. The most you'll ever pay while subscribing is $12.50 per meal (plant protein) and $13.50 per meal (animal protein). Subscription plans can be paused, modified or cancelled at any time, so there's NO commitment and you're never locked in.

Our One Week Trial plan starts at $12.50 per meal (plant protein) and $13.50 per meal (animal protein) if you order breakfast, lunch + dinner for the entire week. The most you'll ever pay is $14.00 per meal (plant protein) and $15.00 per meal (animal protein).

Our pricing structure is tiered for a couple of reasons:  First and foremost, we want you to order more meals per week (duh!). Joke (sort of). In all seriousness, when you order more meals (and we can deliver more meals to you at one time), our delivery cost per meal is lower. We like to pass those savings on to you. We also know that the more V+B you eat, the better you'll feel, and it's nice to be spoiled with more time + good food that's good for you!

Can’t find your answer in our support center? Submit a request